Sunum

GENEL TANIM
Mavişehir Albatros Blokları Bölgesi; İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Şemikler köyü, 26023 Ada, 3 nolu Parsel de kayıtlı 49000 m2 üzerinde 7 blok ve 604 bağımsız bölüm olarak inşa edilmiştir.
Sitemizde bir açık havuz, bir çocuk oyun alanı,bir adet sığınak,bir adet tenis kortu ve basketbol sahası,açık hava spor aletleri ve peyzaj alanı bulunmaktadır.
Sitemizde yaya ve araçlı girişler güvenlik birimi sorumluluğunda olup kayıt altına alınmaktadır.
Sitemizde plates,  vb. kurslar site sakinlerinin talepleri doğrultusunda düzenlenmektedir.
Sitemizde güvenlik, teknik, temizlik ve bahçe birimi bünyesinde eğitimli deneyimli personelimiz görev yapmaktadır
Site Yönetim Ofisi D2 blok altında bulunmaktadır.
İkamet eden kat sakini yaklaşık 2500 kişi civarındadır.

TEKNİK ALT YAPI VE ÖZELLİKLERİ

İNTERCOM SİSTEMİ
Dairenizde tesis edilmiş olan interkom sistemi, dairenin bulunduğu bloktaki, blok kapısı, site güvenlik araç girişi  ile irtibat kurmanız amacıyla kullanılabilmektedir.

JENERATÖRLER
Sitede elektrik enerjisi kesilmesi durumunda 4 adet 518 KVA jeneratör, blok hidrofor, asansör, blok içi ortak aydınlatma ve ısıtma sistemi, çevre aydınlatması, yangın hidroforları, bahçe sulama hidroforları ve yüzme havuzu tesisatlarını besleyecek şekilde tesis edilmiştir.

YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMLERİ
Bloklarda, her katta yangın butonu, acil durumlarda ikaz vermek üzere adreslenebilir yangın ihbar sistemi ve yangın anında kullanılmak üzere yangın dolapları mevcuttur. Her dairede koridorlarda 1 adet duman dedektörü, mutfaklarda da 1 adet sıcaklık artış hızı dedektörü bulunmaktadır. Ayrıca blok içlerinde her katta yangın butonu ve iki katta bir yangın sireni, elektrik şaft içlerinde ise her 3 katta bir duman dedektörü bulunmaktadır. Dedektörlerden herhangi bir algılama yapıldığında hem katlarda siren ikaz verecektir hem de Site güvenlik görevlisi izleme panelinden sinyalin nereden geldiğini izleyecek ve ilgili birimlere haber verecektir.
Bloklarda her katta bir adet yangın tüpü ve her katta şaft içinde yangın hortumları bulunmaktadır. Herhangi bir yangın durumunda yangın mahalline kadar hortum uzatılarak ve yangın vanası ile lansı açılarak yangına müdahale edilebilir. Yangın makarasındaki hortumun tamamının açılmasına gerek yoktur.

YANGIN MERDİVENLERİ
Her bloğun içinde yangın merdiveni yer almaktadır.
Bu alanlar her zaman kilitli olmayacak şekilde kapalı tutulacak ve bu alanlara herhangi bir eşya, malzeme, bisiklet vb. konulmasına izin verilmeyecektir.
Her blok girişinde yangın anında ilgili İtfaiye Birimlerinin kullanımına imkan sağlayacak İtfaiye bağlantı ağızları bulunmaktadır.

GAZ ALARM SİSTEMİ
Dairelerin mutfaklarında 1 adet münferit çalışan Doğalgaz Gaz Alarm Cihazı bulunmaktadır. Mutfaklardan gaz sızıntısı durumunda Gaz Alarm Cihazı bunu algılayacak, sesli ve üzerindeki LED göstergesi ile ikaz verecektir.Ortamdaki gaz tamamen gittiği zaman kendisi otomatik olarak ikazı kesecektir.
Doğalgaz sistemi ile ilgili olarak ayrıca;
Bloklarda, blok girişlerine 1 adet deprem algılama cihazı için, 1 adet de kazan dairesi gaz kaçakları için selenoid vana monte edilmiştir. Herhangi bir gaz kaçağı olması durumunda, algılama cihazlarından gelen sinyal bloğun gazını tamamen keserek tehlikenin büyümesini engelleyecektir.

ASANSÖRLER
Emlak Konut Mavişehir Evleri A Bölgesi’nde her blokta 2 adet olmak üzere Interkom sistemine entegreli 14 adet asansör bulunmaktadır Asansörlerin 1 adedi 13 kişi kapasitede olup insan ve yük taşıyabilecek şekilde, diğer 1 adedi 8 kişi kapasitede olup insan taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Asansörler şebeke elektriği ve jeneratör sisteminden beslenmekte olup, olası bir elektrik kesintisinde, asansör sistemindeki acil durum tertibatı devreye girerek asansör kabinini en yakın kata getirerek kapılarını açar ve güvenli şekilde tahliyeyi sağlar.

ISITMA SİSTEMLERİ
Sitemizde merkezi sistemle ısınma mevcut değildir.

HİDROFOR SİSTEMLERİ
Her blok için ayrı su depoları ve hidrofor daireleri tesis edilmiştir. İşletme ve bakımı site yönetimi tarafından yapılmaktadır.

HAVUZ MAKİNA DAİRESİ
Havuz makine daireleri, havuz platformu altında yer almaktadır.

BAHÇE SULAMA
Site içi yeşil alanların sulanması otomatik olarak yapılmaktadır. Sulama sistemi bünyesindeki aparat ve cihazlara dokunulmamalıdır. İşletme ve bakımı site yönetimi tarafından yapılmaktadır.
TV SİSTEMİ
Sitemizde 32 kanallı Karasal yayın sistemi mevcuttur.